100%
zákazníků doporučuje

Podporujeme

Helveti pomáháV Helveti se snažíme podporovat dobročinné aktivity a projekty. Přispíváme nejen finančně, ale také vlastními silami či propagací. Těší nás dělat radost jiným a budeme jenom rádi, když se k nám přidáte. Samotným nákupem hodinek u nás tedy nepřímo podporujete níže uvedené projekty.

Mockrát vám za to děkujeme!

FOND Helveti.cz

Pokud byste chtěli přispět i malou částkou na projekty, které podporujeme, můžete poslat částku na náš transparentní účet 2001657652 / 2010. Chcete-li podpořit konkrétní projekt, napište jej do poznámky. Veškeré prostředky jsou pak přeposílány na nadační fondy.

  • Za rok 2021 jsme přispěli částkou 42 040 Kč.
  • Za rok 2020 jsme přispěli částkou 22 035 Kč.
  • Za rok 2019 jsme přispěli částkou 35 323 Kč.
  • Celkově jsme na projekty již přispěli částkou převyšující 250 000 Kč.

Neonatologie v pražském Apolináři (Vita et Futura)

Podporujeme Vita et Futura (oddělení neonatologie v pražském Apolináři)Když si člověk projde zkušeností s porodem, který se neodvíjí úplně ideálně, hodně ho to zasáhne. Naštěstí existují andělé, kteří vám v tu chvíli dokáží pomoct dítě zachránit. To jsou pro nás doktoři, sestřičky a další specialisté z oddělení neonatologie v pražském Apolináři. Zde se starají o předčasně narozené děti, novorozence s těžkým porodem a závažné případy nejmenších pacientů.

Abychom ocenili jejich neskutečnou práci, která je neuvěřitelně psychicky i fyzicky náročná, přispíváme každý rok 10.000 Kč nadaci Vita et Futura. Mockrát vám děkujeme za vaši práci!

Budeme rádi, pokud se k nám s podporou připojíte.

 

Spolu na Draka

Tento nadační fond pomáhá vážně nemocným dětem, které se narodily se vzácným neurosvalovým onemocněním zvaným Spinální muskulární atrofie (SMA). Pokud chcete pomoci těmto vážně nemocným dětem zlepšit jejich nelehký úděl, nastavte si trvalý příkaz nebo zašlete libovolnou částku na transparentní účet Veřejné sbírky Spolu na draka č.: 225539082/0600. I sebemenší příspěvek pomáhá! V rámci Galavečera na Draka jsme udělali radost 2 maminkám dětí se SMA hodinkami a pro účely tomboly a dražby jsme věnovali další troje.

Galavečer na Draka 2022 – předávání hodinek maminkám  Galavečer na Draka 2022 – předávání hodinek maminkám

 

Ježíškova vnoučata

Plníme přání jako Ježíškova vnoučataV roce 2021 jsme obdarovali prostřednictvím iniciativy Ježíškova vnoučata celkem 3 seniory, kteří si přáli dostat hodinky. Kdo si hodinky přál?

  • pan Antonín (70 let, Dům NADĚJE Praha Radotín) si přál odolné a přehledné hodinky Casio GW-M5610-1ER,
  • pan Ladislav (75 let, domov pro seniory v Bílé Vodě, Jeseníky) si přál hlavně přehledné analogové hodinky a dostal Wenger Attitude Heritage 01.1541.110
  • a poslední obdarovanou byla paní Eva (83 let, domov pro seniory ve Chvalkově), která si přála elegantní, ale čitelné hodinky a těší se tak z nových Tissot Everytime Quartz T109.210.16.032.00.

Všem obdarovaným gratulujeme a doufáme, že jim hodinky udělají radost. Celkem jsme jako Ježíškova vnoučata rozdali za rok 2021 hodinky v hodnotě 14.390 Kč.

Ježíškova vnoučata pan Antonín
 

UNICEF (Dětský fond OSN)

Podporujeme Unicef (Dětský fond OSN)Podporujeme ochranu, zdraví a vzdělávání dětí. Přispíváme organizaci UNICEF (Dětský fond OSN), která je hlavní světovou organizací zabývající se ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje.

Programy UNICEF jsou zaměřeny na pomoc dětem ve všech oblastech, které negativně ovlivňují kvalitu jejich života a rozvoj jejich potenciálu – na zdraví dětí, výživu, přístup k nezávadné vodě, hygienu, prevenci a léčbu AIDS, vzdělávání a ochranu dětí před týráním a vykořisťováním jakéhokoliv druhu.

V Helveti se snažíme pomáhat ve více oblastech a UNICEF je nám svým zaměřením velmi blízko. Přispívejte s námi.

Unicef pomoc Helveti
Unicef pomoc Katy Perry
Unicef škola
 

Lékaři bez hranic

Podporujeme Lékaře bez hranic (Médecins Sans Frontières)Podporujeme Lékaře bez hranic, kteří pomáhají lidem v těch nejtěžších oblastech a mají za to náš obdiv!

Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières jsou mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje odbornou zdravotnickou pomoc lidem v ohrožení a v případě krizí. Organizace byla založena v roce 1971 skupinou francouzských lékařů a novinářů, kteří měli přímou zkušenost s hladomorem v Biafře. Poskytuje zdravotnickou pomoc v téměř 70 zemích světa s více než 2.500 mezinárodních a 29.000 místních spolupracovníků.

Hnutí Lékařů bez hranic má naše uznání a finanční podporu. Přispívejte s námi.

Lékaři bez hranic - pomoc Helveti
Lékaři bez hranic - pomoc Helveti
Lékaři bez hranic - pomoc Helveti
 

Zdravotní klaun

Podporujeme Zdravotní klaun (Red Noses)Pro děti je nemocniční prostředí a hlavně lékařský zákrok často stresující. Aby se jim vyloudil na tvářích úsměv v jinak těžké situaci, obchází nemocnice Zdravotní klauni. Ti navštíví přes 300 klaunských návštěv měsíčně. Klauniáda začíná konzultací se zdravotním personálem o psychickém a zdravotním stavu pacientů, dezinfekcí rekvizit a rukou. Pak už Zdravotní klauni zaťukají na dveře pokoje a zeptají se, zda mohou dál. Pro každé dítě vzniká improvizací nová legrační situace s využitím různých rekvizit a hudebních nástrojů. Záleží na věku pacienta, na jeho psychickém a zdravotním stavu. Zdravotní klauni mají legrační jména a zajímavé kostýmy, doplněné bílým lékařským pláštěm.

Cílem pravidelných návštěv je pacienta myšlenkově oddělit od jeho nemoci a psychické nepohody, zaujmout ho hrou, zapojit ho do ní a vykouzlit tak na dětské tváři úsměv. To pomáhá v uzdravení. Nejen děti, ale i jejich rodiče, zdravotní sestřičky nebo lékaři bývají vtaženi do netradiční lékařské vizity, kterou vede legrační doktor a zmatená sestřička. Důležité je během klauniády změnit atmosféru na oddělení a přinést čerstvý vzduch zvenčí.

Práce zdravotních klaunů je úžasná a pro děti velmi potřebná. Přispívejte s námi.

Zdravotní klaun - pomoc Helveti
Zdravotní klaun - pomoc Helveti
Zdravotní klaun - pomoc Helveti
 

Hospic Sv. Jiří - Tachov

Podporujeme Hospic sv. Jiří v TachověNechceme se s pomocí zaměřovat pouze na ty nejmenší, ale chceme něco udělat i pro ty starší z nás. Ve chvílích nejtěžších si asi každý představuje svůj odchod co nejklidnější a pokud možno ze svého domova obklopen rodinou. Rozhodli jsme se proto podpořit Hospic Sv. Jiří v Tachově, který nabízí zdravotní, psychickou, sociální a duchovní péči a podporu nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám, aby Ti, kteří si to přejí, mohli závěr svého života prožít se svými nejbližšími v domácím prostředí tak, že toto období budou vnímat jako přirozenou a smysluplnou součást svého života.

"Umírajícím lidem a jejich rodinám poskytujeme takové služby, které jim umožní projít procesem umírání bez nesnesitelné bolesti, dalších tělesných obtíží, důstojně, pokud možno pokojně a s pocitem smíření."

Patronem Hospice Sv. Jiří je Daniela Kolářová a my se velmi rádi přidáváme k jejich podporovatelům.

Práce hospicu je velmi náročná, ale neuvěřitelně potřebná. Přispívejte s námi.

Hospic sv. Jiří - pomoc Helveti
Hospic sv. Jiří - pomoc Helveti
Hospic sv. Jiří - pomoc Helveti
 

Charita Opava

Podporujeme Charitu v OpavěKaždý se občas vrací do svého domova a můj bude vždy v Opavě. Proto jsem rád, že mohu za Helveti podpořit organizaci, která v Opavě dělá spoustu skvělé práce!

Charita Opava je základní složkou Diecézní charity ostravsko-opavské, která jako součást Charity České republiky je členem mezinárodního svazku Caritas Internationalis. Mezi její činnosti patří: zřizování a provozování charitativních služeb, domovů, ústavů, zdravotnických zařízení, sociálních služeb, služeb zaměřených na podporu rodiny a jiných služeb či zařízení pořádání sbírek a humanitárních akcí za účelem pomoci potřebným u nás i v zahraničí.

Cílem Charity Opava je poskytovat profesionální služby lidem v nepříznivé životní situaci a zaměstnávání osob znevýhodněných na běžném trhu práce. 

Velmi si vážíme práce, kterou Charita Opava dělá! Pokud máte zájem, můžete tuto organizaci také podpořit.

Charita Opava - pomoc Helveti
Charita Opava - pomoc Helveti
 

Joy Ride - zájezdy pro handicapované

Joy Ride logo"Projektem JOY RIDE! ulehčujeme a zpříjemňujeme život dětem a mladým lidem s handicapem. Odbouráváme zbytečné bariéry, které jsou mezi nimi a jejich zdravými vrstevníky a ničíme zažité předsudky v hlavách mnoha lidí!

Spoustu mladých handicapovaných je 24 hodin denně odkázáno na pomoc druhých. Tráví tak drtivou většinu svého času doma s rodinou, popř. mezi dalšími handicapovanými, kde se o ně starají odborní asistenti. Ti jsou však mnohdy mnohem starší. To posiluje již tak dost velkou izolovanost handicapovaných od svých zdravých vrstevníků a okolního světa. A to chceme změnit!"

Více o Joy Ride si můžete přečíst v článku od jednoho ze zakladatelů - Honzy Vimmera.

Joy Ride - zájezdy pro handicapované
Joy Ride - zájezdy pro handicapované
Joy Ride - zájezdy pro handicapované
Joy Ride - zájezdy pro handicapované
Joy Ride - zájezdy pro handicapované
Joy Ride - zájezdy pro handicapované
 

Helenka Hegenbartová

Rozhodli jsme se finančně podpořit iniciativu Ladislava Tajovského a Adély Hruškové - "Pomáháme Helence".

O projektu

Helenka HegenbartováKousek za Prahou žije Helenka Hegenbartová, která neměla krátce po narození (v roce 2002) štěstí na dobré lékaře. Díky tomu vede život, který je pro nás ostatní obtížně představitelný a pro její nejbližší okolí velice náročný. Trpí autismem a kombinací několika dalších poruch, takže její duše nedrží krok s fyzickým vývojem. Má skvělé rodiče a úžasnou o sedm let mladší sestřičku, kteří se rozhodli svůj život do značné míry Helenčinu právu na radost obětovat. A protože to není vůbec snadné, vítají každou pomocnou ruku.

Přispět můžete i vy!

Využít k tomu můžete transparentní účet u Fio banky 2500320384/2010, kde můžete posílat své příspěvky. Tyto prostředky se nadále používají právě ve prospěch Helenky.
Více o projektu najdete na stránkách Euthanasia.eu.
 

Váleční veteráni

Sleva 10 % na hodinky pro válečné veterányVážíme odvahy a obětavosti příslušníků vojenských jednotek, proto jsme se rozhodli nabídnout válečným veteránům slevu 10 % na jakékoliv hodinky z naší nabídky. Pro využití benefitu stačí v objednávce zadat slevový kód veteran10 a na náš email zaslat kopii průkazu válečného veterána. Sleva není časově nijak omezena.

Armáda spásy

Armáda spásySnažíme se podporovat lidi, kteří to potřebují v náročných chvílích nejvíc. Zapojili jsme se do akce "Kupte nocleženku = darujte noc v teple" a koupili 20 takových nocleženek (v roce 2016 to bylo 10 nocleženek). Věříme, že to vybraným 20 lidem pomůže přežít krutou zimu a třeba to pro ně bude pomoc při novém začátku.

Plánujeme se do podobných akcí Armády spásy zapojovat i v budoucnu, protože to podle nás má smysl. Můžete se k nám připojit.

Další projekty

Víte o dalším zajímavém projektu, který by stál za to podpořit. Napište nám o něm.0 hodinky v porovnání Zobrazit

Nic nenalezeno