100%
zákazníků doporučuje

Jak vybrat hodinky

Výběr hodinek je něco, co většina z nás neprovádí každý den. Průměrně člověk pořizuje nové hodinky jednou za 3 až 5 let. Pojďme si tedy v klidu sednout a ujasnit si několik důležitých otázek.

Pro koho

Vhodně vybrané hodinky by měly vyjadřovat osobnost člověka. Pokud pořizujeme hodinky někomu jinému, tak se dobře zamysleme nad jeho povahou a stylem života. Manželku s citem pro detail a oblibou kvalitních materiálů příliš nenadchneme plastovým pouzdrem a stopkami. Pouzdro hodinek Boccia je vyrobeno z titanu, takže se nemusíme zabývat hmotností, ale pouze velikostí hodinek. Jedinci s úzkou rukou zpravidla neocení centimetr a půl vysoké hodinky.

Využití

Ve chvíli, kdy máme jasno kdo a kam bude hodinky nosit, se můžeme zajímat o druhy hodinek a s tím spojené vlastnosti.

Pánské společenské hodinky Boccia (klasické, business)

Reprezentační hodinky vhodné do společnosti. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z mála pánských doplňků, tak by měl s těmi ostatními ladit (prsten, kravata, pásek atd). Je kladen důraz na detail, jednoduchý design a kvalitní zpracování. Bohatě postačí minerální sklíčko a nižší stupeň vodotěsnosti. Vybírat bychom měli mezi koženým páskem, nebo ocelovým náramkem. K obleku pak doporučujeme výhradně kožené provedení řemínku.

Mezi elegantní společenské hodinky patří ty z modelové řady Superslim a Trend.

Dámské společenské hodinky Boccia

Dámy si mohou dovolit při výběru společenských hodinek více rozmanitosti. Mohou zaujmout extravagancí, nebo se držet klasického stylu. Na výběr celá škála hodinek od extra tenkých hodinek, přes náramkové hodinky zdobené zlacením až po pestřejší modely.

Sportovní hodinky Boccia

Aktivně žijící jedinci potřebují hodinky, na které se mohou spolehnout. Díky titanovému pouzdru a tahu jsou hodinky Boccia velmi lehké a odolné. Vodotěsnost 100M zaručí dostatečnou odolnost vůči vodě a vlhkosti. Výhodou je také safírové sklíčko a stopky (chronograf) pro měření času.

Milovníkům sportu můžeme doporučit řadu Sport.

Designové hodinky Boccia

Někteří lidé jsou rádi výjimeční, zajímaví a dělá jim dobře, když mají něco, co budí rozruch. To se dá zařídit díky hodinkám s netradičním designem. Většina takových hodinek z kolekce Boccia je určena dámám. Různé materiály, kombinace barev a tvary. Často se můžeme setkat s hodinkami větších průměrů (více než 50mm) nebo s více ciferníky.

Mezi Boccia hodinkami můžeme doporučit řadu Dress.

Cenová relace

Zde bychom si dovolili použít heslo „Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci“. Jak bylo zmíněno v úvodu tohoto článku, tak pořízení hodinek není každodenní záležitostí. I přes finanční náročnost výroby titanu nejsou hodinky Boccia předražené. Hodinky Boccia zaručují německou kvalitu na všech cenových úrovních a je tedy pouze na každém z nás, kolik hodláme investovat. Nejlepším východiskem je zpravidla kompromis, ale nevyčítejte si ani mírné připlacení za vyšší model. Jde přeci o hodinky, které budete nosit několik let.

Zdánlivé detaily

Minerální vs. Safírové sklíčko

Při výběru sklíčka je důležité přemýšlet nad prostředím, ve kterém se pohybujeme. Minerální sklíčko dosahuje cca šestého stupně tvrdosti na Mohsově stupnici. Do kanceláře, či k obleku, je tedy naprosto dostačují. Safírové sklíčko je na pozici devět, takže se dá poškrábat pouze nerostem stejné tvrdosti a tvrdším, což už je pouze diamant.

Vodotěsnost

Našim zákazníkům vždy radíme nepodceňovat vodotěsnost hodinek. Není nic nepříjemnějšího, než zjištění zamlžených, nebo úplně promočených hodinek. Prohlédněte si jednotlivé úrovně voděodolnosti.

Druhy řemínků

Klasikou je kožený pásek. Zpočátku se může jevit příliš tvrdý a neohebný, ale časem se přizpůsobí každé ruce. Není vhodné ho často namáčet a pro zachování jeho vlastností je dobré o něj pečovat. Alternativou je lehký a univerzální titanový tah. Zkrácení na požadovanou délku je otázkou pár minut a rádi jej provedeme na počkání v naší provozovně.

Funkce

Hodinky nejsou pouze ukazatelem času, ale mohou nabízet i další funkce. Tou základní je datum, v některých případech ukazující také den týdnu. Měřit čas můžeme pomocí stopek (chronografu) a rychlost pomocí tachymetru.

Pohon hodinek

V případě mechanického pohonu hodinek si můžeme vybrat mezi ručním a automatickým nátahem. Běžnější a v mnoha ohledech lepší je ale pohon baterií - tzv. quartz. Odpadá potřeba natahovat hodinky, stačí pouze jednou za cca 4 roky baterii vyměnit. Strojek je odolnější proti poškození, přesnější a levnější.

Kde nakoupit

Rozhodně pouze u autorizovaných prodejců. Poznáte je tak, že jsou uvedení na seznamu prodejců u autorizovaného distributora konkrétní značky. Jenom takový prodejce vám může zaručit originalitu, požadovanou kvalitu hodinek a záruku spojenou se zákaznickým servisem. Firma Helveti s.r.o. je autorizovaným prodejcem a může Vám tak poskytnout maximální servis a kvalitní služby.

Vyberte si hodinky za pomocí našeho filtrování v katalogu.

 
 

Kam dál?

0 hodinky v porovnání Zobrazit

Nic nenalezeno