Fungujeme a objednávky posíláme! Otevírací doba Po-Čt: 9-19, Pá: 9-16, So: 10-15. Ohledně osobního odběru a změn více zde.

Titan

Prvek Titan byl objeven roku 1791 anglickým chemikem Williamem Gregorem v minerálu ilmenitu. Pojmenován byl až o pár let později Martinem H. Klaprothem.

Vlastnosti supermana

Titan je velmi lehký, ale zároveň tvrdý kov šedé barvy. V zemské kůře je hojně zastoupen, ale jeho získávání je finančně velmi náročné. Při průmyslovém zpracování se dostává v čisté formě pomocí tzv. Krollova procesu z rutilu nebo již zmíněného ilmenitu. Je dobrým vodičem tepla i elektřiny a vyznačuje se mimořádnou chemickou stálostí. Titan je netečný k působení vody a atmosférických plynů a odolává působení většiny běžných minerálních kyselin i roztoků alkalických hydroxidů.

Nepostradatelný materiál

Pro svou chemickou odolnost a malou hustotu se využívá při výrobě kosmických lodí, družic a nejnamáhavějších částí letadel. Dále je využíván všude, kde je žádoucí aby kov nezpůsoboval alergické reakce (chirurgické nástroje), nebo nekorodoval (lodě, ponorky).

Výhody titanu pro hodinářské odvětví:
hodinky z titanu

 1. Antialergický – neobsahuje nikl, hodinky pro alergiky a jedince s citlivou pokožkou
 2. Lehký, ale tvrdý – o 30% tvrdší a o 50% lehčí než ocel, hodinky na ruce netíží
 3. Barevně stálý – v matu má šedou barvu a v lesku jasnou stříbrnou, agresivní pot nezanechá skvrny
 4. Dobrý vodič tepla – hodinky v zimě nestudí
 5. Chemicky stálýtitanové hodinky nekorodují

Hodinky Boccia Titanium s titanem

Titan jako materiál je použit na všech hodinkách Boccia Titanium. Jen namátkou vybereme třeba model Boccia Titanium 3773-01.

« Zpět na slovník

Komentáře / dotazy (4)

 1. Ivana Tesárková napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné zakoupit titanový tah k hodinkám boccia titanium 3165-20 .Děkuji s pozdravem I.Tesárková

 2. Libor napsal:

  Dobrý den, u fy Alza jsem koupil hodinky Boccia typ 3585 02 s koženým řemínkem. Lze zakoupit k těmto hodinkám titanový tah rozteč 21mm. Děkuji za odpověď. Libor

Vložit nový komentář / dotaz