100%
zákazníků doporučuje

Jak vybrat hodinky

Jak vybrat hodinkyVýběr hodinek je něco, co většina z nás neprovádí každý den. Průměrně si člověk pořizuje nové hodinky jednou za 3 až 5 let. Aby byl výběr nových hodinek co nejjednodušší, tak bychom si měli před samotným výběrem odpovědět na několik základních otázek.

👇🏻 Rozklikněte část, která vás zajímá

Pro koho

Vhodně vybrané hodinky by měly vyjadřovat osobnost člověka. Kupujeme-li hodinky někomu jinému, musíme se zamyslet nad jeho povahou, postavením a životním stylem. Manželku či přítelkyni s citem pro detail a oblibou kvalitních materiálů příliš nenadchneme plastovým pouzdrem a stopkami. Pro někoho může být podstatná hmotnost a velikost hodinek nebo materiál sklíčka. Pro jedince s úzkým zápěstím je zpravidla lepší vyjmout hodinky s menším průměrem pouzdra. Naopak extravagantní lidé zase sáhnou spíše po výrazných a nápaditých hodinkách.

Snažte se proto vždy vcítit do člověka, kterému hodinky vybíráte. Co má rád, jaké doplňky nosí, je spíše technický, společenský nebo sportovní typ?

Využití

Ve chvíli, kdy máme jasno, kdo a kam bude hodinky nosit, můžeme se zajímat o druhy hodinek as tím spojené vlastnosti.

Pánské společenské hodinky Boccia (klasické, business)

Reprezentativní hodinky vhodné do společnosti. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z mála pánských doplňků, tak by měl s těmi ostatními ladit (prsten, kravata atd.). Je kladen důraz na detail, jednoduchý design a kvalitní zpracování. Bohatě postačí minerální sklíčko a nižší stupeň vodotěsnosti. Vybírat bychom měli mezi koženým páskem nebo ocelovým tahem. K obleku pak doporučujeme pouze kožené provedení řemínku.

                   

 

Dámské společenské hodinky Boccia

Dámy si mohou dovolit při výběru společenských hodinek více rozmanitosti. Mohou zaujmout extravagancí, nebo se držet klasického stylu. Na výběr celá škála hodinek od extra tenkých hodinek, přes náramkové hodinky zdobené zlacením až po pestřejší modely.

                   

 

Mezi elegantní společenské hodinky patří ty z modelové řady Superslim a Trend.

Sportovní hodinky Boccia

Aktivně žijící jedinci potřebují hodinky, na které se mohou spolehnout. Díky titanovému pouzdru a tahu jsou hodinky Boccia velmi lehké a odolné. Vodotěsnost 100M zaručí dostatečnou odolnost vůči vodě a vlhkosti. Výhodou je také safírové sklíčko a stopky (chronograf) pro měření času.

                   

Milovníkům sportu můžeme doporučit řadu Sport.

Designové hodinky Boccia

Někteří lidé jsou rádi výjimeční, zajímaví a dělá jim dobře, když mají něco, co budí rozruch. To se dá zařídit díky hodinkám s netradičním designem. Většina takových hodinek z kolekce Boccia je určena dámám. Různé materiály, kombinace barev a tvary. Často se můžeme setkat s hodinkami větších průměrů (více než 50mm) nebo s více ciferníky.

                   

Mezi Boccia hodinkami můžeme doporučit řadu Dress.

Cenová relace

Zde bychom si dovolili použít heslo „Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci“. Jak bylo zmíněno v úvodu tohoto článku, tak pořízení hodinek není každodenní záležitostí. I přes finanční náročnost výroby titanu nejsou hodinky Boccia předražené. Hodinky Boccia zaručují německou kvalitu na všech cenových úrovních a je tedy pouze na každém z nás, kolik hodláme investovat. Nejlepším východiskem je zpravidla kompromis, ale nevyčítejte si ani mírné připlacení za vyšší model. Jde přeci o hodinky, které budete nosit několik let.

Zdanlivé detaily

Minerální vs. Safírové sklíčko

Sklíčko hodinek

Při výběru sklíčka je důležité přemýšlet nad prostředím, ve kterém se pohybujeme. Minerální sklíčko dosahuje cca šestého stupně tvrdosti na Mohsovej stupnici. Do kanceláře či k obleku je tedy naprosto dostačující. Safírové sklíčko je na pozici devět, takže se dá poškrábat pouze nerostem stejné tvrdosti a tvrdším, což už je jen diamant. Vyhledávaným kompromisem je minerální sklíčko se safírovou úpravou. Jedná se o minerální sklo doplněné vrstvou syntetického safíru.

Pokud ale víte, že hodinky budou vystavovány častým nárazům (při práci, sportu nebo v přírodě), pak doporučujeme volit minerální sklíčko. Je totiž oproti safíru odolnější vůči roztříštění a jedinou daní na kráse je občasná rýha.

Vodotěsnost

Našim zákazníkům vždy radíme nepodceňovat vodotěsnost hodinek. Není nic nepříjemnějšího, než zjištění zamlžených nebo zcela promočených hodinek. Pokud s hodinkami chcete občas plavat, tak se poohlédněte po hodinkách s voděodolností 100m. V případě, že se budete s hodinkami i potápět, je nutno volit modely s 200m a výše. Hodinky s nižším stupněm voděodolnosti (30m a 50m) by do kontaktu s vodou moc přicházet neměly.

Druhy řemínků

Klasikou je kožený opasek. Zpočátku se může jevit příliš tvrdý a neohebný, ale časem se přizpůsobí každé ruce. Není vhodné jej často namáčet a pro zachování jeho vlastností je dobré o něj Klasikou je kožený proužek. Zpočátku se může jevit příliš tvrdý a neohebný, ale časem se přizpůsobí každé ruce. Není vhodné ho často namáčet a pro zachování jeho vlastností je dobré se o něj starat. Naopak s ocelovým tahem můžete kamkoli. Zkrácení na požadovanou délku je otázkou pár minut. Pro někoho může být problémem jeho váha. Textilní pásek je zase velmi lehký, ale nepříliš odolný vůči mechanickému poškození.

Řemínek hodinek

Další možností jsou pryžové, silikonové a kaučukové pásky. Jsou vhodné do vody, lehké a příjemné na nošení. Bohužel s nimi ale ve vybrané společnosti mnoho parády neuděláte. I když mnohé značky už kombinují také silikonové řemínky (v černém provedení) se společenskými hodinkami.

Takže i zde platí – vybírejte řemínek podle plánovaného používání hodinek (sport, společnost, běžné nošení).

Funkce

Otočná luneta Hodinky nejsou jen ukazatelem času, ale mohou nabízet i další funkce. Tou základní je datum, v některých případech ukazující i den týdne. Měřit čas můžeme pomocí stopek (chronografu) a rychlost pomocí tachymetru. Mnoho uživatelů ocení budík a další kompas.

Pohon hodinek

V případě mechanického pohonu hodinek si můžeme vybrat mezi ručním a automatickým nátahem. Běžnější, a v mnoha ohledech lepší, je ale pohon baterií – tzn. quartz. Odpadá potřeba natahovat hodinky, stačí jen jednou za cca 4 roky baterii vyměnit. Strojek je odolnější proti poškození, přesnější a levnější.

To ale nic nemění na tom, že praví fajnšmekři si potrpí na duši hodinek. Pouze mechanický/automatický strojek je ta pravá hodinařina, kterou má smysl obdivovat. Pokud tedy patříte do této skupiny, určitě hledejte v sekci automatické a mechanické hodinky.

Kde nakupovat

Rozhodně pouze u autorizovaných prodejců. Poznáte je tak, že jsou uvedeni na seznamu prodejců u autorizovaného distributora konkrétní značky. Jen takový prodejce Vám může zaručit originalitu, požadovanou kvalitu hodinek a záruku spojenou se zákaznickým servisem. Firma Helveti s.r.o. je autorizovaným prodejcem a může Vám tak poskytnout maximální servis a kvalitní služby.

 

Pár doplňujících článků

Kam dál?

 0 hodinky v porovnání Zobrazit

Nic nenalezeno