Do Vánoc: 12 dní. Skladem máme > 2000 hodinek + dárek zdarma! Přijďte si vybrat na prodejnu od PO do NE. Objednejte nyní, vrátit můžete v únoru! Zobrazit více.

Keramika

Titan není jediným materiálem, který najdeme na hodinkách Boccia. U mnoha modelů je doplněn keramikou, ze které jsou vyrobeny například části tahu, nebo pouzdra.

Keramika je stejně jako titan chemicky stálým materiálem, který nezpůsobuje alergické reakce a je tak velmi vhodná pro osoby s citlivou pokožkou. Vyrábí se z oxidu zirkoničitého či karbidu titanu při velmi vysokém tlaku a teplotě až 1.450ºC. Jedná se o velmi pevný materiál, jehož barva může být lehce změněna přidáním různých barevných příměsí. Povrchová úprava se provádí většinou leštěním nebo matováním. Keramika je až osmkrát tvrdší než ocel a v normálních podmínkách téměř nelze poškrábat. Tato odolnost a extrémní tvrdost je ale vykoupena křehkostí. Při extrémním nárazu může hrozit nalomení keramické části.

Kromě antialergičnosti a nepoškrabatelnosti je velkou výhodou keramiky také její lehkost. Titanové části hodinek doplněné o keramické díly na ruce již téměř neucítíte a nebudou vás v ničem omezovat.

Hodinky Boccia Titanium s keramikou

Keramika je použita na mnoha hodinkách Boccia. Jen namátkou vybereme třeba model Boccia Titanium 3215-01.

« Zpět na slovník

Komentáře / dotazy (2)

 1. Martina Čermáková napsal:

  Dobrý den,
  v popisu keramického materiálu píšete, že se jedná o materiál sice tvrdý, ale křehký, který při extrémním nárazu může hrozit nalomení keramické části. Co je myšleno tímto nárazem? Stačilo by třeba kdyby spadly na zem?

  Děkuji za odpověď
  Martina Čermáková

  • Jakub Novák napsal:

   Dobrý den, paní Čermáková,

   je tomu tak, jak říkáte. Keramika u hodinek Boccia je velice odolná a tvrdá, ale také na druhou stranu křehčí. Tzn. při pádu například z ruky, cca jeden metr výšky, hrozí nebezpečí nalomení, není tomu tak vždy samozřejmě.

   S pozdravem František Šmolík

Vložit nový komentář / dotaz